Jesteś tutaj:Start»Aktu­al­ności»Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej

„Być dobrym to jest coś, ale postępować dobrze to znacznie więcej.” Robert Baden — Pow­ell 22. lutego jest to dzień, w którym harcerze i harcerki oraz wilczki z całego świata obchodzą tzw. „Dzień Myśli Brater­skiej” (w skró­cie DMB) — święto upamięt­ni­a­jące dzień urodzin Roberta Baden — Powella, założy­ciela skautingu. Również nasz szczep świę­tował z tej okazji.
Nasze obchody rozpoczęłyśmy od krótkiej kon­fer­encji na temat spowiedzi poprowad­zonej przez naszego goś­cia księdza Grze­gorza Głąba, byłego harcerza, który wraz z naszym dusz­pasterzem, księdzem Krzysztofem kon­cele­brował dla nas Mszę św. Po Mszy wszys­tkie wilczki i harcerki zebrały się siada­jąc w kręgu na wspólne świeczysko, pod­czas którego odwiedził nas jakże ważny i wspani­ały gość — sam gen­erał Baden — Pow­ell. Dziew­czynki w swoich przed­staw­ieni­ach pokazały jak radzą sobie skauci z poszczegól­nych kra­jów w dzisiejszych cza­sach. Uświadomiło nam to jed­nocześnie, że jest nas na prawdę dużo i pomimo dzielą­cych nas odległości czy cho­ci­ażby inny język urzę­dowy, tak na prawdę łączy ten sam duch harcer­ski, który w każdej z nas drzemie. Te same cele, jakie sobie staw­iamy na drodze harcer­skiej przy­gody, która prowadzi do spotka­nia na obozie odpoczynku i radości z Naszym Najlep­szym Ojcem w niebie. Wyrazem naszej pamięci o naszych sios­trach — harcerkach i bra­ci­ach — harcerzach są nie tylko życzenia, ale także obdarowywanie się nawza­jem kartkami z cytatami, najczęś­ciej Baden — Powella.

Był także czas na wspólny posiłek. Ostat­nią częś­cią naszego spotka­nia było obe­jrze­nie filmu z zimowiska nakrę­conego przez męża naszej dh. szczepowej.

Mam nadzieję, że po dzisiejszym naszym spotka­niu w sercu każdego wilczka i każdej harcerki zrodzi się jeszcze więk­sza radość z przy­należności do tak licznej harcer­skiej rodziny.

dh. Beata, drużynowa.

::