Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»XIII Niedziela Zwykła — 30.06.2013

XIII Niedziela Zwykła — 30.06.2013

Dzisiaj w naszej parafii przeży­wamy Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia Św. Jana Chrz­ci­ciela. Dzięku­jemy Bogu za naszego Patrona i Jego Opiekę nad naszą parafią. Ciesząc się nar­o­dz­i­nami Św. Jana Chrz­ci­ciela, warto zas­tanowić się nad swoim życiem, nad zgod­noś­cią naszych czynów, słów i postaw z wyz­nawaną przez nas wiarą i pobożnością.

• Dzisiaj w naszej parafii przeży­wamy Uroczys­tość Odpus­tową ku czci Nar­o­dzenia Św. Jana Chrz­ci­ciela. Dzięku­jemy Bogu za naszego Patrona i Jego Opiekę nad naszą parafią. To wielki nauczy­ciel i Świadek Bożej Prawdy, który za nią oddał życie. Ciesząc się nar­o­dz­i­nami Św. Jana Chrz­ci­ciela, warto zas­tanowić się nad swoim życiem, nad zgod­noś­cią naszych czynów, słów i postaw z wyz­nawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  • W ubiegłym tygod­niu Ks. Jacek Bartecki nasz wikar­iusz, decyzją Ks. Arcy­biskupa został zwol­niony z urzędu wikar­iusza parafii św. Jana Chrz­ci­ciela w Nałęc­zowie i prze­nie­siony na urząd pro­boszcza parafii Wniebowz­ię­cia NMP w Klesz­towie. W najbliższą niedzielę na sumie podz­ięku­jemy Ks. Jack­owi za prawie dziesię­ci­o­let­nią pracę w naszej parafii. Na miejsce Ks. Jacka przy­chodzi na wikar­iusza naszej parafii Ks. Woj­ciech Marczewski.

• W tym tygod­niu przy­pada I piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.30.

• W ubiegły piątek rozpoczęły się wakacje. U progu waka­cyjnego czasu pamię­ta­jmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto ze sobą zabrać różaniec czy Pismo Święte. Nie zapom­i­na­jmy też, że każda niedziela jest dro­gowskazem na waka­cyjnej drodze. Bez tego dro­gowskazu łatwo się pogu­bić. Przy­pom­i­namy też o god­nym stroju w każdej świą­tyni mimo upałów.

• Po dwóch dni­ach prz­erwy w poniedzi­ałek ruszają dal­sze prace związane z mal­owaniem naszego koś­cioła. Do poma­lowa­nia pozostało jeszcze prezbi­terium, nawy boczne, zakrys­tia i przed­sionek kościoła.

• W ubiegłym tygod­niu na mal­owanie koś­cioła wpłynęło sześć ofiar (1150 zł, 3 po 100 zł i 150 zł.) Serdecznie dziękujemy.

• W tym tygod­niu przy­padają następu­jące rocznice śmierci:

01.07. + Wło­dar­czyk Danuta 5r., +Paciak Mar­ian 5r., +Piróg Genowefa 3r.

04.07. + Fidz­iński Leszek 5r.

05.07. + Mrozek Stanisława 4r., +Sam­cik Stanisława 4r., +Kawecka Wanda 3 r.+Suliga Stanisław 2r.

07.07. + Sem­pliński Piotr 2r.

• Komu­nikat Met­ro­pol­ity Lubelskiego

Umiłowani w Chrys­tusie Panu!

Dwadzieś­cia pięć lat temu miała miejsce koronacja obrazu Matki Bożej Kat­e­dral­nej, pod­jęta z inic­jatywy ks. bpa Bolesława Pylaka. W dniu 26 czer­wca 1988 r. wyruszyła z kat­edry pro­cesja z obrazem Matki Bożej na Maj­danek, gdzie głównym korona­torem był Pry­mas Pol­ski, ks. kard. Józef Glemp. We Mszy Świętej, kon­cele­browanej przez kilku­nastu biskupów i 250 kapłanów uczest­niczyło około trzysta tysięcy wiernych.

Wspom­i­na­jąc te wydarzenia zgro­madz­imy się na Placu Kat­e­dral­nym w dniu 3 lipca o godz. 19.00 na uroczys­tej Eucharys­tii, której prze­wod­niczył będzie Ks. Abp Zyg­munt Zimowski z Watykanu, Prze­wod­niczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Dusz­pasterstwa Chorych. Będziemy dziękować Bogu za 65. lat kapłaństwa Ks. Arcy­biskupa Seniora Bolesława Pylaka. To piękny i rzadki jubileusz, który jest okazją do serdecznej mod­l­itwy w intencji Czcigod­nego Jubilata.

W tym roku w sierp­niu wyruszy na Jasną Górę 35. Piel­grzymka Lubel­ska pod hasłem „Z wiarą przez życie.” Serdecznie zapraszam do licznego udzi­ału w jubileuszowym wędrowa­niu do Domu Matki. Będziemy się mod­lić w tym roku o liczne i dobre powoła­nia kapłańskie i zakonne w związku ze zbliża­ją­cym się jubileuszem 300-​lecia naszego Sem­i­nar­ium Duchownego. Radość i trud wędrowa­nia łączy się z okazją do przeży­cia wspól­noty Koś­cioła w drodze oraz do mod­l­itwy i ofi­ary w wielu oso­bistych i wspól­nych intenc­jach. Zapisy na piel­grzymkę zaczy­nają się parafi­ach od dzisiaj. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fun­dusz Idę z Tobą oraz włączyć się w duchowe piel­grzy­mowanie – ważne dla tych, którzy z różnych względów nie mogą wyruszyć na pąt­niczy szlak.

Pole­ca­jąc wszys­t­kich macierzyńskiemu wstaw­i­en­nictwu Matki Bożej Częs­to­chowskiej, czc­zonej na Jas­nej Górze i w naszej Archikat­e­drze, wszys­tkim z serca błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

PONIEDZI­AŁEK 1 LIPCA

7:00 — † Marek Kucaba (GREG)

7:00 — † Hen­ryk Żurek (XXX DZpŚ)