Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»XIII Niedziela Zwykła — 01 lipca 2012

XIII Niedziela Zwykła — 01 lipca 2012

Wszys­tkim, którzy przy­czynili się do god­nego przeży­cia naszego odpustu parafi­al­nego składamy serdeczne Bóg zapłać. W tym tygod­niu przy­padają I Czwartek, Piątek i Sob­ota miesiąca. W I Piątek spowiedź od godziny 17.30.

• Wszys­tkim, którzy przy­czynili się do god­nego przeży­cia naszego odpustu parafi­al­nego składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W tym tygod­niu zostaną zakońc­zone prace przy dol­nym parkingu i pod­jeździe pod ple­banię. Pozostały jeszcze tylko drobne poprawki.
  • W tym tygod­niu też przy­padają I Czwartek, Piątek i Sob­ota miesiąca. W I Piątek spowiedź od godziny 17.30.
  • Koś­ciół jest miejscem świę­tym. Przy­pom­i­namy o odpowied­nim stroju w świątyni.
  • W tym tygod­niu przy­padają następu­jące rocznice śmierci:

02 lipca + Czar­necki Mieczysław 5r.

04 lipca + Fidz­iński Leszek 4r.

05 lipca + Mrozek Stanisława 3r., +Sam­cik Stanisława 3r., +Kawecka Wanda 2r., +Suliga Stanisław 1r.

07 lipca + Sem­pliński Piotr 1r.

Komu­nikat Met­ro­pol­ity Lubelskiego

Umiłowani w Chrys­tusie Panu!

Min­ione dni były cza­sem przeży­wa­nia jubileuszu 25-​lecia wiz­yty paster­skiej bł. Jana Pawła II w Lublinie. Dziękuję wiernym za liczny udział w uroczys­tej liturgii w dniu 9 czer­wca. Okazało się, że dziedz­ictwo Wielkiego Papieża żyje w nas i mobi­lizuje do świadectwa wiary. Uroczys­tość wpisała się w przy­go­towa­nia do Roku Wiary, jaki zgod­nie z zamysłem Ojca Świętego Benedykta XVI rozpocznie się w październiku bieżącego roku.

Kole­jnym etapem naszych przy­go­towań będzie uroczysta litur­gia na Placu Kat­e­dral­nym w dniu 3 lipca, w rocznicę tzw. Cudu Lubel­skiego. Poprzedzi ją Tydzień Maryjny, który będziemy przeży­wać w tym roku pod hasłem „Wiara – źródło zbaw­ienia”. Wpa­try­wać się będziemy w Maryję, która jest naszą Prze­wod­niczką w piel­grzymce wiary i prowadzi na spotkanie z dawcą zbaw­ienia, Jezusem Chrystusem.

We wtorek, 3 lipca o godzinie 19.00, uroczys­tej Mszy Świętej prze­wod­niczył będzie i homilię wygłosi Ks. Arcy­biskup Józef Micha­lik – Prze­wod­niczący Kon­fer­encji Episkopatu Pol­ski. Niech liczny udział w Eucharys­tii i w pro­cesji Maryjnej uli­cami Lublina będzie wyrazem naszej wiary i wdz­ięczności wobec Boga za to, że w Maryi dał nam wyraźny znak obec­ności wśród swo­jego ludu.

W dni­ach od 4 do 16 lipca będziemy goś­cić w naszym mieś­cie stype­ndys­tów Fun­dacji Dzieło Nowego Tysią­cle­cia. Fun­dacja ta, powołana przez Kon­fer­encję Episkopatu Pol­ski, jest żywym pom­nikiem Papieża Polaka, podob­nie jak dzi­ała­jące w naszej diecezji Cen­trum Jana Pawła II. Fun­dacja ta zapew­nia pomoc stype­n­di­alną zdol­nej młodzieży pochodzącej z wiosek i małych miast, z rodzin zna­j­du­ją­cych się w trud­nej sytu­acji mate­ri­al­nej. Co roku orga­ni­zowany jest dla tej młodzieży obóz w jed­nym z dużych miast Pol­ski. Tego roku pojawią się na uli­cach Lublina, będą się z nami spo­tykać, uczest­niczyć w nabożeńst­wach, poz­nawać his­torię naszego miasta i akty­wnie odpoczywać.

Od lipca rozpoczniemy także zapisy na coroczną piesza piel­grzymkę na Jasna Górę. Będzie ona w tym roku prze­b­ie­gała pod hasłem „Koś­ciół, domem wiary”.

Drodzy Wierni, Drodzy Bra­cia Kapłani! Bardzo Was zachę­cam do odnowienia piel­grzymkowej gor­li­wości w naszej archi­diecezji. Wędrówka na Jasną Górę to rekolekcje w drodze, wielka i piękna okazja do ewan­ge­liza­cji, czas brater­skiej służby i budowa­nia komu­nii Koś­cioła. Udział w piel­grzymce jest wyz­naniem wiary, umoc­nie­niem nadziei i świadectwem miłości. Może odmienić nasze życie i pozostawia trwałe wspom­nie­nie jako bogactwo, które stale nas ksz­tał­tuje. Kieruję gorącą prośbę do dusz­pasterzy, aby zachę­cali wiernych do uczest­nictwa w piel­grzymce i zatroszczyli się o zor­ga­ni­zowanie grup piel­grzymów w swoich parafi­ach oraz ośrod­kach duszpasterskich.

W dzisiejszym czy­ta­niu z Księgi Mądrości usłyszeliśmy słowa: „Stworzył bowiem [Bóg] wszys­tko po to, aby było, i byty tego świata niosą zdrowie:” Niech rozpoczy­na­jący się czas waka­cyjnego wypoczynku przyniesie łaskę chwil wytch­nienia i prawdzi­wej radości z przeży­wa­nia Bożego piękna. Dziękuję nauczy­cielom za wychowaw­czy trud, a dzieciom i rodz­i­com życzę dobrego wypoczynku oraz wzmoc­nienia sił ciała i ducha.

Z serca wszys­tkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

PONIEDZI­AŁEK 2 LIPCA

7:00 — † Władysław Helena ††Piech

18:00Dziękczynno — bła­galna z racji 18 urodzin Maji